Szkoła Nowego Zduństwa
Firma Cebud od ponad 25 lat aktywnie włącza się we wszelkie działania służące rozwojowi rzemiosła zduńskiego, by mogło ono nawiązywać do najlepszych standardów europejskich. Dlatego współdziała w prowadzonych przez krakowski cech zduński cykli szkoleń pod nazwą „Szkoła Nowego Zduństwa” (zwykle dwudniowych) organizowanych dla firm i osób które chcą przekwalifikować się i nauczyć wykonywania zawodu zduna na dzisiejszym poziomie zaawansowania technologicznego a także budowania pieców pokojowych z urządzeń i materiałów wytwarzanych przez Cebud.
Naszą fundamentalną ideą jest „piękne i tanie ogrzewanie całych domów drewnem”. Stawiamy na jakość, dlatego nieustannie prowadzimy prace badawcze i wprowadzamy nowe rozwiązania techniczne do naszych produktów. Dlatego w ramach praktycznych szkoleń zduńskich uczymy jak na nich pracować i jak je projektować, by możliwie najbardziej ekonomicznie i ekologicznie, bez zagrożenia dla zdrowia i środowiska, móc ogrzewać nimi nawet całe domy w sposób wygodny, komfortowy i stabilny. Szkolenia obejmują m.in. wiedzę z zakresu ich dostosowania do zapotrzebowania budynku na ciepło, projektowania i budowania modułów akumulacyjnych i rożnego asortymentu płyt do tzw. ciepłej zabudowy, użytkowania profesjonalnych zduńskich zapraw klejowych czy tynków zduńskich, przekazywaną w sposób praktyczny którą poszerzają o wiele innych aktualnych zagadnień dotyczących branży zduńskiej związanych z ogrzewaniem domów drewnem (biomasą drzewną).
Praktyczna nauka zawodu zduńskiego
Obejmuje praktyczne wprowadzenie w stosowanie najnowszych materiałów, urządzeń i technologii, na poziomie współczesnego zaawansowania technologicznego rynku europejskiego w zakładzie zduńskim Cebud. Uczestnikami szkolenia praktycznego w pierwszym rzędzie mogą być uczniowie Szkoły Branżowej chcący nauczyć się zawodu zduna w ramach dualnej nauki zawodu. Mogą być nimi również dorośli, przekwalifikowujący się do zawodu zduna.