Wykonawca

Cebud Wykonawca

– Zakład zduński:
główne i stabilne ogrzewanie całych domów drewnem

Najstarszą działalnością firmy od początku jej powstania jest budowa “od A do Z” pieców pokojowych oraz akumulacyjnych kominków grzewczych. Dziś dzięki wprowadzeniu najnowszych zduńskich technologii, urządzeń i materiałów, Cebud koncentruje się przede wszystkim na budowie piecokominków, czyli najnowszej generacji pieców pokojowych, umożliwiających dostarczanie ciepła w stopniu trzykrotnie większym niż piece tradycyjne, a nadto zapewniających urok ognia i piękno swojej architektury podobnie jak współczesne kominki.

Reprezentatywne dla różnych typów budowanych piecokominków – wyłącznie własne realizacje, zostały przedstawione w zakładce GALERIA. Wszystkie realizacje zostały dopasowane do indywidualnych upodobań klientów i potrzeb grzewczych ich budynków, tak aby można było je w całości – lub przynajmniej po części w sposób stabilny i bez prądu ogrzewać – a nie tylko dogrzewać drewnem – biomasą drzewną.

Każdą realizację przed wykonaniem projektu architektonicznego i cieplnego, firma poprzedza rozpoznaniem potrzeb grzewczych budynku i upodobań estetycznych przyszłego użytkownika. Czyni to przez zapoznanie się z projektem domu i w trakcie ewentualnej wizyty na budowie. Zachęca też by robić to już na etapie wstępnego projektowania budynku z udziałem architekta, gdyż wtedy – gdy projektowana w oparciu o piec instalacja grzewcza będzie stanowiła główny (choć nie jedyny) system ogrzewczy budynku, możliwym będzie również obniżenie kosztów jego budowy – nawet o tyle ile będzie wynosił koszt budowy piecokominka. W ten sposób możemy wykorzystać obowiązujące w całej Unii Europejskiej prawo promujące stosowanie do celów grzewczych biomasy jako odnawialnego a nadto neutralnego klimatycznie źródła energii (OZE), i dzięki uzyskanym dzięki nim oszczędnościom na kosztach budowy domu, mieć ogrzewający go piecokominek praktycznie „za darmo”. Dlatego planując budowę piecokominka, powinniśmy myśleć nie tylko o jego przyszłym pięknym i ozdobnym wyglądzie, ale również i o tym jak połączyć go z technologią grzewczą umożliwiającą stabilne i niezależne ogrzewanie całego domu. Jeżeli tak wielu zwłaszcza w krajach zachodniej Europy z powodzeniem wykorzystuje współczesne piece pokojowe – piecokominki na biomasę drzewną do zaoszczędzenia na kosztach budowy i ogrzewania,( o czym wie dobrze Cebud jako ich eksporter) to dlaczego my nie mielibyśmy również skorzystać z tej szansy?

Cebud w sposób oczywisty we wszystkich swoich realizacjach nie tylko dostosowuje się do współczesnych wymogów estetycznych, budowlanych czy energetycznych, ale przede wszystkim, jako firma innowacyjna i od początku otwarta na nowe technologie zduńskie, wprowadza również rozwiązania pozwalające skutecznie zagwarantować użytkowanym urządzeniom spełnianie poziomów nawet najostrzejszych wymagań emisyjnych.

Dla architektury i ozdoby swoich pieców i kominków stosuje wyłącznie najlepsze kafle własnej produkcji jak i z innych wyłącznie najlepszych kaflarni polskich np.: Kafel-Art, Kafel Kar, Kornak, Kulig, Grochowski, Riwal, Spartherm czy zagranicznych np. Sommerhuber ( Austria ), Kaufmann ( Niemcy ), Kerkotherm ( Słowacja ).

Cebud w swoich realizacjach zduńskich, najchętniej stosuje produkowane przez siebie w szerokiej gamie niskoemisyjne akumulacyjne paleniska piecowe górnego spalania ( tzw. bezrusztowe ) wraz z prefabrykowanymi i posiadającymi najlepsze parametry akumulacyjne i grzewcze kanałowymi wymiennikami-zasobnikami ciepła. Zasadniczo stosuje też dedykowane do rodzaju paleniska elektroniczne sterowniki automatyzujące proces spalania.

Ponieważ CEBUD jako firma zduńska, jest już od kilkudziesięciu lat wykonawcą i budowniczym pieców i kominków, dlatego wykorzystując swoje doświadczenie współpracuje z najbardziej doświadczonymi producentami z branży, co pozwala mu z łatwością dostosować się, by spełnić niemal każde życzenie inwestora, stosując urządzenia wyłącznie najlepszych producentów.

Może zapewnić i dostosować proponowany przez siebie „piękny i ozdobny system grzewczy” tak do starego typu budynku o wysokim zapotrzebowaniu na ciepło, jak i do najnowocześniejszych domów niskoenergetycznych, i to bez przegrzewania, w cyklu grzewczym który może wynosić 12 – 24 godzin ).

CEBUD jest bardzo elastyczny i może dobrać system grzewczy oraz architekturę dostosowaną do możliwości budowlanych i finansowych inwestora.

CO BUDUJEMY?

A CZEGO NIE?

Budujemy

 1. Współczesne piece pokojowe – piecokominki
 2. „Ciepłe” kominki akumulacyjno – grzewcze
 3. Trzony kuchenne
 4. Piece chlebowe, grille, pizzerie,
 5. Tzw. „kozy” – gotowe piecyki kominkowe
  (niemal wszystkich producentów)
 6. Dystrybucję ( rozprowadzenie ) ciepła do wszystkich pomieszczeń konwekcja wodną i grawitacyjnie powietrzną.

Nie budujemy

 1. Kominków “zimnych”
  czyli kominków o ścianach z płyt izolacyjnych i płyt gipsowo-kartonowych izolowanych wełna mineralną (materiałami włóknistymi!!!)
 2. Kominków wykonanych z elementów kamiennych czy drewnianych
 3. Nie wykonujemy wymuszonej dystrybucji gorącego powietrza wentylatorami
 4. Kominków nie spełniających
  obowiązujących norm prawnych i emisyjnych

Kominki zimne

 1. Wkład stalowy / żeliwny
 2. Obudowa z płyt izolacyjnych

Kominki ciepłe

 1. Wkład stalowy / żeliwny
 2. Obudowa akumulacyjno – grzewcza z płyt Akubetowych ( nie z płyt izolacyjnych )
 3. W wersjach: kaflowej, częściowo kaflowej – tynkowanej, tylko tynkowanej.
 4. Spełniają wymogi emisyjne ( Ekoprojekt ) przy jednorazowym załadunku drewna (brykietu drzewnego) 2 – 5 kg

Kominki akumulacyjne

 1. Wkład stalowy / żeliwny
 2. Akumulacyjny filtr kanałowy ( AFK ) – wymiennik ciepła z modułów Akubetowych
 3. Obudowa akumulacyjno – grzewcza z płyt Akubetowych w wersjach: kaflowej, częściowo kaflowej – tynkowanej, tylko tynkowanej.
 4. Spełnia wymogi emisyjne ( Ekoprojekt ) przy jednorazowym, dwukrotnie zwiększonym załadunku drewna (brykietu drzewnego) 4 – 10 kg i wydłużonym okresie grzewczym.

Współczesne piece – piecokominki

 1. Wkład – palenisko akumulacyjne
 2. Akumulacyjny filtr kanałowy ( AFK ) wymiennik ciepła z modułów Akubetowych, dopasowany do dużych załadunków opału
 3. Obudowa akumulacyjno – grzewcza z płyt Akubetowych w wersjach: kaflowej, częściowo kaflowej – tynkowanej, tylko tynkowanej.
 4. Spełnia wymogi emisyjne ( Ekoprojekt ) przy jednorazowym zwiększonym załadunku drewna (brykietu drzewnego) 4 – 20 kg, zapewniającym ciągłe ogrzewanie w okresie 8 – 24 h bez dodatkowych doładunków.

UWAGA: wyłącznie własne realizacje z 30 letniego okresu działalności zduńskiej firmy CEBUD zobacz w REALIZACJE

Przebudowa starych pieców i kominków

dostosowanie do nowych wymogów emisyjnych

Przez doposażenie ich:

w akumulacyjny kanałowy filtr cząstek stałych, który pozwala obniżyć emisję pyłów PM znacznie poniżej wymogów oraz podwyższyć sprawność i wydłużyć okres grzewczy stosownie do dodanej masy akumulacyjnej.

 1. Stary wkład stalowy / żeliwny ( bez atestu potwierdzającego aktualne wymogi emisyjne )
 2. Doposażony w akumulacyjny filtr kanałowy ( AFK ) – wymiennik ciepła z modułów Akubetowych
 3. Obudowa z płyt akumulacyjno – grzewczych ( przynajmniej w górnej części )
 4. Po doposażeniu i określeniu wielkości załadunku spełnia wymagane poziomy emisyjne „dla starych kominków”, podnosi sprawność ( minimum 80% ), oraz wydłuża okres grzewczy i zmniejsza zużycie drewna.

CEBUD S.C.

ul. Balicka 320, 30-198 Kraków
NIP: 6771991888
REGON: 351344118

Cebud jest znanym krajowym i europejskim producentem innowacyjnych pieców pokojowych z opatentowanego akumulacyjnego kompozytu szamotowego – akubetu dzięki, któremu jeden piecokominek może zastąpić 2-3 tradycyjne piece kaflowe.

Kontakt

Telefon: +48 12 637 36 23
Email: cebud@cebud.eu

OBSŁUGA FIRM

Telefon: 664 058 205
Email: cebud@cebud.eu

Media społecznościowe:

Copyright © 2024 – cebud.eu wsparcie adito.pl | Polityka prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności