Leksykon

Piec kaflowy – rodzaj pieca akumulacyjnego. Pojawił się w połowie XVIII stulecia, rozwijany i udoskonalany zwłaszcza w Niemczech. Piece kaflowe początkowo spalały głównie drewno, jednak coraz częściej stosowano węgiel – zwłaszcza na terenach miejskich. Do niedawna służyły jedynie do ogrzewania pomieszczeń.

Kominek – nakryte palenisko, zbudowane z wnęki umieszczonej w ścianie niewiele wyżej niż poziom podłogi, wystającego z lica ściany obramowania, na którym opiera się okap odprowadzający spaliny do przewodu dymowego.

To współczesny piec pokojowy – czyli tradycyjny piec pokojowy z kominkową wizją ognia.

Tradycyjny piec pokojowy ( piec kaflowy) zawsze służył jako główne, podstawowe ogrzewanie pomieszczenia w którym był posadowiony. Mógł stanowić główne źródło ciepła, gdyż zapewniał długi kilkunastogodzinny okres grzewczy bez konieczności dokładania opału. Nie pozwalał jednak cieszyć domowników kominkowym widokiem ognia i dlatego dawniej w niektórych salonach budowano oprócz pieca także kominek.

Współczesny piec, czyli piecokominek łączy dziś te dwie funkcje. Możemy mieć zarówno najzdrowsze i stabilne wielogodzinne ogrzewanie – w dodatku wszystkich pomieszczeń domu, a równocześnie możliwość cieszenia się widokiem naturalnego ognia jak w typowym kominku (tyle że przez szybę – ale za to zawsze czystą). Różni go jednak od kominka częstotliwość dokładania drewna do paleniska, która ogranicza się jak w tradycyjnym piecu, tylko do 1-3 razy na dobę ( zwykle co 12 – 24 godz.)!

Akubet to nowej generacji materiał szamotowy – kompozyt akumulacyjny o zwiększonych parametrach grzewczych.(opatentowany przez Cebud)

Wytwarzane przez Cebud prefabrykowane z Akubetu akumulacyjne piecokominki, pozwalają dzięki tym parametrom – jedną instalacją grzewczą, ogrzać powierzchnię domu taką, jaką dawniej ogrzewały 2-3 tradycyjne piece kaflowe. Trzykrotnie wyższa przewodność – moc grzewcza AKUBETU, zapewnia zatem możliwość ogrzewania trzykrotnie większej powierzchni domu lub dostarczania ciepła do pomieszczenia o trzykrotnie większym zapotrzebowaniu na ciepło np. stare domy.

Ponadto AKUBET pozwala na zwiększenie wielkości jednorazowego załadunku paliwa (drewna, brykietu drzewnego) o tyle, by móc bez dodatkowych doładunków, ogrzewać cały dom przez okres12-24 godzin (w dawnych piecach potrzebne były 2-3 załadunki częściowe).To zdecydowane podniesienie komfortu użytkowania instalacji grzewczej.

CEBUD S.C.

ul. Balicka 320, 30-198 Kraków
NIP: 6771991888
REGON: 351344118

Cebud jest znanym krajowym i europejskim producentem innowacyjnych pieców pokojowych z opatentowanego akumulacyjnego kompozytu szamotowego – akubetu dzięki, któremu jeden piecokominek może zastąpić 2-3 tradycyjne piece kaflowe.

Kontakt

Telefon: +48 12 637 36 23
Email: cebud@cebud.eu

OBSŁUGA FIRM

Telefon: 664 058 205
Email: cebud@cebud.eu

Media społecznościowe:

Copyright © 2024 – cebud.eu wsparcie adito.pl | Polityka prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności