Cebud Wykonawca
– Zakład zduński:
główne i stabilne ogrzewanie całych domów drewnem
Najstarszą działalnością firmy od początku jej powstania jest budowa “od A do Z” pieców pokojowych oraz akumulacyjnych kominków grzewczych. Dziś dzięki wprowadzeniu najnowszych zduńskich technologii, urządzeń i materiałów, Cebud koncentruje się przede wszystkim na budowie piecokominków, czyli najnowszej generacji pieców pokojowych, umożliwiających dostarczanie ciepła w stopniu trzykrotnie większym niż piece tradycyjne, a nadto zapewniających urok ognia i piękno swojej architektury podobnie jak współczesne kominki.
Reprezentatywne dla różnych typów budowanych piecokominków – wyłącznie własne realizacje, zostały przedstawione w zakładce GALERIA. Wszystkie realizacje zostały dopasowane do indywidualnych upodobań klientów i potrzeb grzewczych ich budynków, tak aby można było je w całości – lub przynajmniej po części w sposób stabilny i bez prądu ogrzewać – a nie tylko dogrzewać drewnem – biomasą drzewną.
Każdą realizację przed wykonaniem projektu architektonicznego i cieplnego, firma poprzedza rozpoznaniem potrzeb grzewczych budynku i upodobań estetycznych przyszłego użytkownika. Czyni to przez zapoznanie się z projektem domu i w trakcie ewentualnej wizyty na budowie. Zachęca też by robić to już na etapie wstępnego projektowania budynku z udziałem architekta, gdyż wtedy – gdy projektowana w oparciu o piec instalacja grzewcza będzie stanowiła główny (choć nie jedyny) system ogrzewczy budynku, możliwym będzie również obniżenie kosztów jego budowy – nawet o tyle ile będzie wynosił koszt budowy piecokominka. W ten sposób możemy wykorzystać obowiązujące w całej Unii Europejskiej prawo promujące stosowanie do celów grzewczych biomasy jako odnawialnego a nadto neutralnego klimatycznie źródła energii (OZE), i dzięki uzyskanym dzięki nim oszczędnościom na kosztach budowy domu, mieć ogrzewający go piecokominek praktycznie „za darmo”. Dlatego planując budowę piecokominka, powinniśmy myśleć nie tylko o jego przyszłym pięknym i ozdobnym wyglądzie, ale również i o tym jak połączyć go z technologią grzewczą umożliwiającą stabilne i niezależne ogrzewanie całego domu. Jeżeli tak wielu zwłaszcza w krajach zachodniej Europy z powodzeniem wykorzystuje współczesne piece pokojowe – piecokominki na biomasę drzewną do zaoszczędzenia na kosztach budowy i ogrzewania,( o czym wie dobrze Cebud jako ich eksporter) to dlaczego my nie mielibyśmy również skorzystać z tej szansy?
Cebud w sposób oczywisty we wszystkich swoich realizacjach nie tylko dostosowuje się do współczesnych wymogów estetycznych, budowlanych czy energetycznych, ale przede wszystkim, jako firma innowacyjna i od początku otwarta na nowe technologie zduńskie, wprowadza również rozwiązania pozwalające skutecznie zagwarantować użytkowanym urządzeniom spełnianie poziomów nawet najostrzejszych wymagań emisyjnych.
Dla architektury i ozdoby swoich pieców i kominków stosuje wyłącznie najlepsze kafle własnej produkcji jak i z innych wyłącznie najlepszych kaflarni polskich np.: Kafel-Art, Kafel Kar, Kornak, Kulig, Grochowski, Riwal, Spartherm czy zagranicznych np. Sommerhuber ( Austria ), Kaufmann ( Niemcy ), Kerkotherm ( Słowacja ).
Cebud w swoich realizacjach zduńskich, najchętniej stosuje produkowane przez siebie w szerokiej gamie niskoemisyjne akumulacyjne paleniska piecowe górnego spalania ( tzw. bezrusztowe ) wraz z prefabrykowanymi i posiadającymi najlepsze parametry akumulacyjne i grzewcze kanałowymi wymiennikami-zasobnikami ciepła. Zasadniczo stosuje też dedykowane do rodzaju paleniska elektroniczne sterowniki automatyzujące proces spalania.
Ponieważ CEBUD jako firma zduńska, jest już od kilkudziesięciu lat wykonawcą i budowniczym pieców i kominków, dlatego wykorzystując swoje doświadczenie współpracuje z najbardziej doświadczonymi producentami z branży, co pozwala mu z łatwością dostosować się, by spełnić niemal każde życzenie inwestora, stosując urządzenia wyłącznie najlepszych producentów.
Może zapewnić i dostosować proponowany przez siebie „piękny i ozdobny system grzewczy” tak do starego typu budynku o wysokim zapotrzebowaniu na ciepło, jak i do najnowocześniejszych domów niskoenergetycznych, i to bez przegrzewania, w cyklu grzewczym który może wynosić 12 – 24 godzin ).
CEBUD jest bardzo elastyczny i może dobrać system grzewczy oraz architekturę dostosowaną do możliwości budowlanych i finansowych inwestora.
CO BUDUJEMY?
A CZEGO NIE?
Budujemy
- Współczesne piece pokojowe – piecokominki
- „Ciepłe” kominki akumulacyjno – grzewcze
- Trzony kuchenne
- Piece chlebowe, grille, pizzerie,
- Tzw. „kozy” – gotowe piecyki kominkowe
(niemal wszystkich producentów) - Dystrybucję ( rozprowadzenie ) ciepła do wszystkich pomieszczeń konwekcja wodną i grawitacyjnie powietrzną.
Nie budujemy
- Kominków “zimnych”
czyli kominków o ścianach z płyt izolacyjnych i płyt gipsowo-kartonowych izolowanych wełna mineralną (materiałami włóknistymi!!!) - Kominków wykonanych z elementów kamiennych czy drewnianych
- Nie wykonujemy wymuszonej dystrybucji gorącego powietrza wentylatorami
- Kominków nie spełniających
obowiązujących norm prawnych i emisyjnych
Kominki zimne
- Wkład stalowy / żeliwny
- Obudowa z płyt izolacyjnych
Kominki ciepłe
- Wkład stalowy / żeliwny
- Obudowa akumulacyjno – grzewcza z płyt Akubetowych ( nie z płyt izolacyjnych )
- W wersjach: kaflowej, częściowo kaflowej – tynkowanej, tylko tynkowanej.
- Spełniają wymogi emisyjne ( Ekoprojekt ) przy jednorazowym załadunku drewna (brykietu drzewnego) 2 – 5 kg
Kominki akumulacyjne
- Wkład stalowy / żeliwny
- Akumulacyjny filtr kanałowy ( AFK ) – wymiennik ciepła z modułów Akubetowych
- Obudowa akumulacyjno – grzewcza z płyt Akubetowych w wersjach: kaflowej, częściowo kaflowej – tynkowanej, tylko tynkowanej.
- Spełnia wymogi emisyjne ( Ekoprojekt ) przy jednorazowym, dwukrotnie zwiększonym załadunku drewna (brykietu drzewnego) 4 – 10 kg i wydłużonym okresie grzewczym.
Współczesne piece – piecokominki
- Wkład – palenisko akumulacyjne
- Akumulacyjny filtr kanałowy ( AFK ) wymiennik ciepła z modułów Akubetowych, dopasowany do dużych załadunków opału
- Obudowa akumulacyjno – grzewcza z płyt Akubetowych w wersjach: kaflowej, częściowo kaflowej – tynkowanej, tylko tynkowanej.
- Spełnia wymogi emisyjne ( Ekoprojekt ) przy jednorazowym zwiększonym załadunku drewna (brykietu drzewnego) 4 – 20 kg, zapewniającym ciągłe ogrzewanie w okresie 8 – 24 h bez dodatkowych doładunków.
UWAGA: wyłącznie własne realizacje z 30 letniego okresu działalności zduńskiej firmy CEBUD zobacz w REALIZACJE
Przebudowa starych pieców i kominków
dostosowanie do nowych wymogów emisyjnych
Przez doposażenie ich:
w akumulacyjny kanałowy filtr cząstek stałych, który pozwala obniżyć emisję pyłów PM znacznie poniżej wymogów oraz podwyższyć sprawność i wydłużyć okres grzewczy stosownie do dodanej masy akumulacyjnej.
- Stary wkład stalowy / żeliwny ( bez atestu potwierdzającego aktualne wymogi emisyjne )
- Doposażony w akumulacyjny filtr kanałowy ( AFK ) – wymiennik ciepła z modułów Akubetowych
- Obudowa z płyt akumulacyjno – grzewczych ( przynajmniej w górnej części )
- Po doposażeniu i określeniu wielkości załadunku spełnia wymagane poziomy emisyjne „dla starych kominków”, podnosi sprawność ( minimum 80% ), oraz wydłuża okres grzewczy i zmniejsza zużycie drewna.