O firmie

CEBUD

Naszą misją jest przywrócenie najtańszego i komfortowego ogrzewania całych domów drewnem w oparciu o współczesne piece pokojowe–piecokominki, emitujące ciepło przez promieniowanie podczerwone akumulacyjnych ścian i konwekcję, z którym łączymy piękno naturalnego ognia i architektury rekreacyjnego kominka czy tradycyjnego pieca kaflowego.

Współczesna technologia grzewcza pieców pokojowych – piecokominków, umożliwia główne ogrzewanie całego domu drewnem w sposób stabilny, wygodny (przez 12 godzin bez obsługi i dokładania drewna) i niskoemisyjny na poziomie znacznie poniżej granicznych wymogów Ekoprojektu.

Stosowanie drewna uniezależnia ogrzewanie domu od importowanych paliw, a zwłaszcza od dopływu prądu, przywracając mieszkańcom rzeczywiste bezpieczeństwo energetyczne!

Opierając system ogrzewania domu na biomasie drzewnej (zwłaszcza drewnie opałowym) zapewniamy dostęp do najtańszego ciepła w sposób komfortowy cieplny i zapobiegamy ubóstwu energetycznemu!

Zwiększając obecność w polskim miksie energetycznym DREWNA – POLSKIEGO OZE, przyczyniamy się do szybszego i tańszego wypełniania celów europejskiej transformacji energetycznej – Zielonego Ładu, a także do upowszechnienia wytwarzania neutralnej klimatycznie energii z najpowszechniej dostępnego odnawialnego źródła energii (OZE).

Komfort użytkowy i cieplny zapewniamy poprzez technologię ogrzewania całego domu JEDNYM PIECOKOMINKIEM i typowo tylko 1-2 załadunkami biomasy drzewnej na dobę.

Stosowana technologia ogrzewania drewnem pozwala także znacznie obniżyć koszty nowobudowanych domów (zgodnie z Dyrektywą PEiR2010/31/UE z 19 maja 2010 r.), a zaoszczędzone środki przeznaczyć na budowę piecokominka.

Nasza firma istnieje na rynku od

1987

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Zobacz nasze realizacje na filmie

Co to jest PIECOKOMINEK?

To współczesny – tradycyjny piec pokojowy tyle że z kominkową wizją ognia.

Tradycyjny piec pokojowy ( piec kaflowy) zawsze służył jako główne, podstawowe ogrzewanie pomieszczenia w którym był posadowiony. Mógł stanowić główne źródło ciepła, gdyż zapewniał długi kilkunastogodzinny okres grzewczy bez konieczności dokładania opału. Nie pozwalał jednak cieszyć domowników kominkowym widokiem ognia i dlatego dawniej w bogatszych salonach budowano oprócz pieca także kominek.

Współczesny piec to już zwykle piecokominek który łączy te dwie funkcje zapewniając najzdrowsze i stabilne wielogodzinne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń domu, a równocześnie możliwość cieszenia się widokiem naturalnego ognia jak w typowym kominku ( za zawsze czystą). Różni go jednak od kominka komfort użytkowania, czyli częstotliwość dokładania drewna do paleniska, która ogranicza się tylko do 1-3 razy na dobę ( zwykle co 12 – 24 godz.)!

Zwykły szamot czy AKUBET?

Akubet to nowej generacji materiał szamotowy – kompozyt akumulacyjny o zwiększonych parametrach grzewczych.(opatentowany przez Cebud)

Wytwarzane przez Cebud z Akubetu prefabrykaty akumulacyjne piecokominków, pozwalają dzięki tym parametrom – jedną instalacją grzewczą, ogrzać powierzchnię domu taką, jaką dawniej ogrzewały 2-3 tradycyjne piece kaflowe. Trzykrotnie wyższa przewodność – moc grzewcza AKUBETU, zapewnia zatem możliwość ogrzewania trzykrotnie większej powierzchni domu lub dostarczania ciepła do pomieszczenia o trzykrotnie większym zapotrzebowaniu na ciepło np. stare domy.

Ponadto AKUBET zwiększa komfort użytkowy piecokominków, gdyż pozwalając na zwiększenie wielkości jednorazowego załadunku paliwa (drewna, brykietu drzewnego) ogranicza ilość dodatkowych doładunków, pozwakając ogrzewać cały dom bezobsługowo – typowo przez okres 12-24 godzin (w dawnych piecach potrzebne były 3 lub więcej załadunki częściowe).To zdecydowane podniesienie komfortu użytkowania instalacji grzewczej.

Aby zapewnić tego rodzaju możliwości grzewcze piecokominkom, Cebud produkuje z AKUBETU:
– prefabrykowane akumulacyjne paleniska piecowe (wkłady piecowe),

-prefabrykowane akumulacyjne kanałowe wymienniki ciepła (piecowe kanały dymowe)


– akumulacyjne płyty ścienne bryły grzewczej, stosowane jako zewnętrzna obudowa wkładu i wymiennika.
Różnego rodzaju i różnej wielkości płyty grzewcze, posiadają również doskonałe parametry konstrukcyjne, umożliwiające budowę samonośnych obudów wkładów piecowych i kominkowych, nawet z bardzo dużymi szybami narożnymi czy trójstronnymi

Dlaczego budujemy PIECOKOMINKI z AKUBETU?

bo dzięki temu, oprócz funkcji ozdobnej tzw. kominkowej, mogą równocześnie posiadać funkcję głównego i stabilnego ogrzewania całego domu, w sposób nie wymagający zwykle obsługi częstszej niż 1 – 2 razy na dobę, zapewniając przy tym ciepło w sposób zrównoważony i dopasowany do potrzeb grzewczych – bez efektu przegrzewania.

bo dzięki większym jednorazowym załadunkom drewna i dłuższemu okresowi spalania (bez częściowych doładunków drewna) nie brudzi ścian, nie wymaga częstego czyszczenia szyby i częstego wynoszenia popiołu zapewniając równocześnie dłuższy okres oglądania pięknego, naturalnego ognia z drewna.

bo zapewnia samowystarczalność, i pełną niezależność energetyczną ( od importowanych paliw a zwłaszcza od dostaw prądu ). Zapewnia w ten sposób bezpieczeństwo jakiego inne odnawialne źródła energii (OZE) dać nie mogą

bo zapewnia najtańsze ogrzewanie ( tańsze od węgla i tym bardziej od gazu GZ ).

bo zapewnia najzdrowszy systemem ogrzewczy, oparty na promieniowaniu podczerwonym, do minimum ograniczając konwekcję powietrza ( a wraz z nią unoszenie kurzu i pyłów).

bo może skutecznie współpracować z innymi odnawialnymi źródłami energii (OZE) np. ogniwami fotowoltaicznymi, solarami, pompami ciepła czy też prądem elektrycznym – zwłaszcza tańszym nocnym – jeżeli zostanie wyposażony dodatkowo w grzałkę elektryczną.

bo doskonale wpisuje się w tzw. zieloną transformację energetyczną, zwiększa wykorzystanie OZE i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, gdyż drewnem zastępuje spalanie kopalnych źródeł energii (z węgla, z gazu).

bo przy jednorazowym nawet dużym załadunku drewna – brykietu ( do 20 kg ) spełnia z zapasem wymagania emisyjne a jeżeli zostanie wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia eksploatacyjne (sterownik elektroniczny), może całkowicie wyeliminować możliwość błędów użytkowania i nie ekologicznego spalania.

CEBUD S.C.

ul. Balicka 320, 30-198 Kraków
NIP: 6771991888
REGON: 351344118

Cebud jest doświadczonym wykonawcą zduńskich pieców pokojowych i kominków oraz znanym w Polsce i w Europie ich producentem w oparciu o opatentowany akumulacyjny kompozyt szamotowy Akubet, dzięki któremu jeden piecokominek zastępuje 2-3 tradycyjne piece kaflowe.

Kontakt

Telefon: +48 12 637 36 23
Email: cebud@cebud.eu

OBSŁUGA FIRM

Telefon: 664 058 205
Email: cebud@cebud.eu

Media społecznościowe:

Copyright © 2024 – cebud.eu wsparcie adito.pl | Polityka prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności