Zobacz jak palić gazem drzewnym – do akceptacji

ZDUŃSKIE TECHNOLOGIE OGRZEWANIA

generowanym z pelletu

lub

tanią drobnicą, gałęziówką

Bez prądu

Niezależne, stabilne i niskoemisyjne źródło energii. Ciepło z OZE o zerowym bilansie emisji CO₂ do atmosfery. Ogrzewanie bez dopływu prądu i niezależne od warunków pogodowych – to realne bezpieczeństwo energetyczne gospodarstw domowych.

ENERGIA ZE SŁOŃCA

Spalanie biomasy to uwalnianie energii słonecznej zakumulowanej w drewnie, czyli wykorzystanie jej do ogrzewania naszych domów.

GWARANCJA NISKOEMISYJNOŚCI

przy spalaniu gazu drzewnego GD jako OZE na poziomie spalania kopalnych paliw gazowych i zerowy bilans emisji CO₂ do atmosfery, to rzeczywista realizacja celów klimatycznych i skuteczne, a równocześnie najtańsze działanie dla poprawy jakości powietrza.

OGRZEWANIE PRZEZ PROMIENIOWANIE

Najzdrowszy system grzewczy przez promieniowanie podczerwone bez konwekcyjnego ruchu powietrza i bez przegrzewania pomieszczeń.

Przed każdym kolejnym zasypem pelletu, należy dokładnie wyczyścić i udrożnić ruszt generatora gazu drucianą szczotką dostarczoną przez producenta.

Ręcznie zasypać dołączoną łopatką rekomendowany przez producenta pellet drzewny, w ilości określonej dla danego typu generatora gazu, po czym otworzyć dopływ powietrza.

Zainicjować proces zgazowania pelletu, polewając ciekłą podpałką (rekomendowaną przez producenta) górną warstwę pelletu i zapalając zapalniczką (z długą końcówką).

Zamknąć drzwiczki załadunkowe komory paleniskowej i nie otwierać przez cały cykl spalania gazu, czyli aż do końcowej fazy spopielenia i całkowitego wygaśnięcia żaru na ruszcie, po czym zamknąć szczelnie dopływ powietrza

Dla pieców i kominków!

ROZDZIELENIE PROCESU SPALANIA NA DWA ETAPY:

ETAP SPALANIA GAZU DRZEWNEGO

W umieszczonym na dnie komory paleniskowej palniku gazowym powstaje duży i piękny płomień spalanego gazu drzewnego (GD). Przy nieosiągalnym do tej pory niskim poziomie emisji, wytwarzana jest energia cieplna przeznaczona do ogrzewania pomieszczeń. Dzięki wykorzystaniu zduńskiej technologii budowy pieców akumulacyjnych i zastosowaniu kompozytu akumulacyjnego „Akubet” o podwyższonych parametrach grzewczych, możliwe jest jednorazowe zasypanie (ręczne) ilości paliwa, potrzebnej do wytworzenia energii cieplnej na cały okres grzewczy, zapewniającej bezobsługowe 8–24 godzinne ogrzewanie budynku o powierzchni nawet 200 m².

ETAP WYTWARZANIA GAZU DRZEWNEGO

W pierwszym etapie następuje całkowite zgazowanie zasypanej porcji pelletu w gazogeneratorze umieszczonym pod paleniskiem. Wydzielana w komorze generatora energia, ma na celu wyłącznie zapewnienie właściwej temperatury do wytworzenia gazu drzewnego (GD) i nie służy do ogrzewania pomieszczenia. Dzięki naturalnemu ciągowi kominowemu, powstały gaz miesza się w palniku z dostarczanym dodatkowo powietrzem, tworząc mieszankę palną.

CEBUD S.C.

ul. Balicka 320, 30-198 Kraków
NIP: 6771991888
REGON: 351344118

Cebud jest doświadczonym wykonawcą zduńskich pieców pokojowych i kominków oraz znanym w Polsce i w Europie ich producentem w oparciu o opatentowany akumulacyjny kompozyt szamotowy Akubet, dzięki któremu jeden piecokominek zastępuje 2-3 tradycyjne piece kaflowe.

Kontakt

Telefon: +48 12 637 36 23
Email: cebud@cebud.eu

OBSŁUGA FIRM

Telefon: 664 058 205
Email: cebud@cebud.eu

Media społecznościowe:

Copyright © 2024 – cebud.eu wsparcie adito.pl | Polityka prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności